Ve čtvrtek 14. 9. 2023 strávila třída IV.B část výuky na lezecké stěně.

Přestože děti musely kvůli nepříznivému počasí lézt uvnitř, nic to neměnilo na tom, aby si lezení pořádně užily. Pod vedením paní trenérky nejprve absolvovaly velmi důležitou rozcvičku. Poté byly rozděleny do dvou skupin. Zatímco jedna skupina se učila vázat pravý lezecký osmičkový uzel, druhá zamířila ke stěně. Zde vyslechla základní pravidla, obdržela výstroj a za bedlivého dozoru a pokynů trenérů se začala postupně navazovat na lana. Každý si mohl vyzkoušet několik různě obtížných cest. Po 45 minutách se skupiny vyměnily.

I když někteří museli ze začátku překonat určité obavy, všichni nakonec dokázali skoro pokaždé vylézt až k vrcholu. Lezení skončilo ve 13 hodin závěrečným protažením, poděkováním a rozloučením se.

Foto z akce ZDE

Mgr. Soňa Justová, Bc. Lenka Tužová