V pondělí 26. června se uskutečnilo finálové dopoledne Havířovské ligy základních škol. Celoroční sportovní soutěž, které se pravidelně účastníme měla své slavnostní ukončení s předáváním pohárů a cen pro nejúspěšnější školy. Ovšem mimo toto ohodnocení nejlepších se také soutěžilo a závodilo. Celkem osm přihlášených škol se rozdělilo na východ a západ a utkalo se v netradičních sportovních disciplínách. Žáci se museli poprat s ultimate fresbee, biatlonem, formulí 1, vyšlapat na Mt. Everest a zahrát si přehazovanou. Nakonec se zástupci východu a západu utkali v superfinále, ve kterém hádali jméno slavné sportovní osobnosti. Šťastnější byl západ, který tak ovládl celou soutěž a získal truhlu s pokladem. Celé akce se na straně vítězného západu účastnili také naši sportovci z 8. a 9. tříd.

Všem sportovcům z naší školy moc děkuji za letošní úspěšnou reprezentaci ve všech soutěžích. Přeji Vám krásné a pohodové léto a těším se v září naviděnou.

Fotogalerie z akce zde.

Břetislav Holesz